Inauguracja roku akademickiego 2018/19 w Centrum Geoplanet

Prezydium Centrum Geoplanet zaprosza Państwa na inaugurację roku akademickiego 2018/19. Uroczystość odbędzie się 1 października br o godzinie 12:00 w Centrum Astronomicznym im. M.Kopernika PAN w Warszawie (ul. Bartycka 18).

Wykład inauguracyjny, Global warming - physycist's perspective, wygłosi prof. dr hab. Szymon Malinowski (Dyrektor Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodniczący Komitetu Geofizyki PAN, fizyk atmosfery, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów oraz modelowania numerycznego procesów atmosferycznych).

Podczas uroczystości zostanie przedstawiona idea Szkoły Doktorskiej Centrum Geoplanet. Tematem przewodnim Szkoły będą zmiany klimatyczne, temat łączący obszary badawcze instytutów zrzeszonych w Geoplanet.

Uroczystość ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy.