Scientific outreach (PL)

CAMK prowadzi w ciągu roku akademickiego serię wykładów popularnonaukowych "Spotkania z Astronomią", przeznaczone dla szerokiej publiczności. Informacje na temat wykładów można zaczerpnąć z prasy, plakatów oraz z naszych stron internetowych. Co roku, pod koniec września, CAMK organizuje również Seminarium dla Nauczycieli Fizyki, "Astronomia i astrofizyka w szkołach ponadpodstawowych". Bierzemy także czynny udział w Warszawskim Festiwalu Nauki organizując "Dni otwarte w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika". Wszelkich informacji dotyczących naszej działalności udziela kierownik Ośrodka Informacji Naukowej:

 

dr Stanisław Bajtlik
e-mail: bajtlik@camk.edu.pl
telefony służbowe


Aktualności
Wykłady popularne w cyklu "Spotkania z Astronomią"

Wykłady są wygłaszane w poniedziałki, w okresie od października do czerwca, o godzinie 18:00 (UWAGA!!! zmiana godziny w stosunku do lat ubiegłych), w dużej sali wykładowej Centrum Astronomicznego (ul. Bartycka 18, dojazd autobusem 108 z Placu Trzech Krzyży lub 167 z Woli i Ochoty) i mają charakter popularny. Po wykładach w pogodne wieczory odbywają się pokazy nieba organizowane przez Polskie Towarzystwo Miłośnikow Astronomii. Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na jesienne "Spotkania z astronomią". Pierwszy wykład 9 października 2017.

 

Pobierz plakat z programem Spotkań.

 

Najbliższy wykład:
 przyszłe wykłady i archiwum
18.12.2017
"Sy-Fy"

Katarzyna Drozd (CAMK, Warszawa)

W trakcie wykladu rozbiore na czynniki pierwsze kilka popularnych filmow popularno-naukowych, omawiajac niektore absurdy, ktorymi karmi nas Hollywood, jak rowniez wskazujac na rzetelna egzekucje mysli naukowej w sztuce wspolczesnej. Gwarantuje, ze ogladanie hitow kinowych juz nigdy nie bedzie takie samo!


 

Nasze wykłady popularne poza CAMK PAN

Najbliższe wykłady:
 przyszłe wykłady i archiwum

No forthcoming seminars.