Scientific outreach (PL)

CAMK prowadzi w ciągu roku akademickiego serię wykładów popularnonaukowych "Spotkania z Astronomią", przeznaczone dla szerokiej publiczności. Informacje na temat wykładów można zaczerpnąć z prasy, plakatów oraz z naszych stron internetowych. Co roku, pod koniec września, CAMK organizuje również Seminarium dla Nauczycieli Fizyki, "Astronomia i astrofizyka w szkołach ponadpodstawowych". Bierzemy także czynny udział w Warszawskim Festiwalu Nauki organizując "Dni otwarte w Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika". Wszelkich informacji dotyczących naszej działalności udziela kierownik Ośrodka Informacji Naukowej:

 

dr Stanisław Bajtlik
e-mail: bajtlik@camk.edu.pl
telefony służbowe


Aktualności
Wykłady popularne w cyklu "Spotkania z Astronomią"

Wykłady są wygłaszane w poniedziałki, w okresie od października do czerwca, o godzinie 18:00 (UWAGA!!! zmiana godziny w stosunku do lat ubiegłych), w dużej sali wykładowej Centrum Astronomicznego (ul. Bartycka 18, dojazd autobusem 108 z Placu Trzech Krzyży lub 167 z Woli i Ochoty) i mają charakter popularny. Po wykładach w pogodne wieczory odbywają się pokazy nieba organizowane przez Polskie Towarzystwo Miłośnikow Astronomii. Wstęp wolny.

 

Zapraszamy na wiosenne "Spotkania z astronomią". Pierwszy wykład 6 lutego 2017.

 

Pobierz plakat z programem wykładów. 

 

Z myślą o tych z Państwa, którzy chcą poprawić lub sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w zakresie nauk ścisłych, wykład Morgane Fortin, 22 lutego, wygłoszony będzie po angielsku.

 

 

Najbliższy wykład:
 przyszłe wykłady i archiwum
27.02.2017
"Piękno Wszechswiata w różnych barwach"

Justyna Średzińska (CAMK, Warszawa)

W czasie wykładu postaram się pokazać jak wraz z lepszą dokładnością teleskopów, rozwojem nowych technologii jesteśmy wstanie rejestrować przepiękne obrazy Wszechświata w różnych przedziałach promieniowania elektromagnetycznego. Jak różni się świat widziany np w promieniowaniu rentgenowskim od takiego w optycznym, co za tym idzie co możemy z nich wyczytać?


 

Nasze wykłady popularne poza CAMK PAN

Najbliższe wykłady:
 przyszłe wykłady i archiwum

No forthcoming seminars.