small pl CAMK logo

Treść wpisu

Data utworzena: ,   Data archiwum:

Grzegorz Pietrzyński Laureatem Nagrody FNP 2021

Już po raz trzydziesty Fundacja na rzecz Nauki Polskiej przyznała swoje Nagrody, które cieszą się opinią najważniejszego wyróżnienia naukowego w PolsceLaureatami zostało czworo wybitnych uczonych – prof. Bożena Kamińska-Kaczmarek, prof. Jacek Jemielity, prof. Grzegorz Pietrzyński i prof. Cezary Cieśliński. Laureatom gratulujemy. Szczególnie cieszy nas nagroda dla Grzegorza Pietrzyńskiego z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie.

 

Fundacja deklaruje: “nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej są przyznawane za szczególne osiągnięcia i odkrycia naukowe, które przesuwają granice poznania i otwierają nowe perspektywy poznawcze, wnoszą wybitny wkład w postęp cywilizacyjny i kulturowy naszego kraju oraz zapewniają Polsce znaczące miejsce w podejmowaniu najbardziej ambitnych wyzwań współczesnego świata

 

Profesor Grzegorz Pietrzyński z Centrum Astronomicznego im. M. Kopernika PAN w Warszawie otrzymał Nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej 2021 w obszarze nauk matematyczno-fizycznych i inżynierskich, za precyzyjne wyznaczenie odległości do Wielkiego Obłoku Magellana.

 

Gratulujemy naszemu Koledze.

 

Czytaj szczegółową informację o nagrodzie dla Grzegorza Pietrzyńskiego.

 

 

Archiwa


Kategorie