Podpisanie umowy konsorcjum do budowy radioteleskopu 'Hevelius'

W dn. 6 listopada 2012r, podpisana została umowa powołująca konsorcjum "Narodowe Centrum Radioastronomii i Inżynierii Kosmicznej". Celem konsorcjum jest budowa radioteleskopu o średnicy min. 90 m i stworzenie Narodowego Centrum Radioastronomii i Inżynierii Kosmicznej, będącego zarówno ośrodkiem rozwoju technologii jak i instytutem naukowym. Konsorcjum tworzą: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Techniczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe działające przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN, Wojskowa Akademia Techniczna, Centrum Badań Kosmicznych PAN i Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN. Dyrektorem konsorcjum został prof. A. Kus z UMK.

Więcej informacji w serwisie PAP Nauka w Polsce